niedziela, 21 kwietnia 2019

WSPÓŁCZESNA MATKA JEST NISZCZONA


Od kiedy sama zostałam  mamą, mam bardzo szeroko oczy otwarte na problem, który dotyczy nas kobiet, nas mam, które żyją we współczesnym świecie.
Już z dniem porodu oczekuję się od nas najlepiej żebyśmy wstały z łóżka i zajmowały się nowo narodzonym dzieckiem, poród musi być koniecznie naturalny, bo inaczej to jesteś do dupy, a i karmić musisz tylko piersią, bo inaczej jesteś wstrętna i Twoje dziecko nieszczęśliwe, a często nawet pojawia się stwierdzenie ,,co z Ciebie za matka, jak nie karmisz piersią?"Kiedy wrócisz do domu masz być Panią, masz zapieprzać, ma być czysto, obiad ugotowany, dziecko, czyste, najedzone, uśmiechnięte i nie masz prawa kiedykolwiek stękać, bo inaczej je rozpieszczasz, jest rozwydrzone i źle wychowujesz.
Masz pracować, zajmować się dzieckiem, musisz ukończyć kilkanaście dodatkowych fakultetów ze wspaniałych życiowych, kierunków, rozmiar ciuchów nie większy niż 38, piękny makijaż, zgrabna i super ciuchy.
Nie masz PRAWA !!! być zmęczona, zła, sfrustrowana i nie masz prawa iść na piwo - bo jak zostałaś matką to Tobie już nie wypada !
Musisz być czujna każdego dnia i każdej nocy to akurat prawda ! ale zmęczenie ? to nie dla Ciebie. Uważaj ! bo otoczenie Cię skrytykuje ! Pogrozi paluszkiem i powie ,,pe ch**a z Ciebie matka"

Pamiętaj ! 

Jeżeli liczy się dla Ciebie opinia innych musisz mieć codziennie ugotowane, posprzątane, piękny nieskazitelny dom, a dziecko w wieku 1 roku musi po sobie sprzątać zabawki.
Pamiętaj !
Jeżeli ważna jest dla Ciebie opinia innych ludzi
Nie śpij ! Nie odpoczywaj ! Pracuj 24h/dobę

PAMIĘTAJ ! 

Bez względu na wszystko i tak nigdy, nikomu nie dogodzisz ! Zawsze ktoś Cię skrytykuje, będziesz za gruba, za chuda, będzie za czysto, za brudno, obiad będzie zbyt zdrowy, bądź zbyt niezdrowy.

Jesteś matką ! 

Jeżeli kochasz, zawsze będziesz postępowała rozważnie i nie miej wyrzutów, jak dziecko śpi, połóż się również i odpocznij, dbaj o siebie ! Ty matko jesteś najważniejsza, jeżeli Twoje zdrowie psychiczne i fizyczne zawiedzie, wtedy może być do dupy !

Mamo ! 
Pamiętaj o sobie !

2 komentarze:

 1. Bardzo mądre słowa, które warto, by każda matka lub przyszła mama wzięła sobie do serca.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuje za tak miłe podsumowanie. Mam nadzieję, że siła kobiet z roku na rok będzie coraz większa. Musimy pamiętać o tym jak ważne jesteśmy.
   Pozdrawiam ciepło.

   Usuń