środa, 17 kwietnia 2019

TESTUJEMY CHUSTECZKI NAWILŻANE DADA (edycja limitowana) Hypoalergiczne od 1. dni życia.


Kochani jakiś czas temu będąc w Biedronce, musiałam kupić chusteczki nawilżane, skończyły mi sie, w domu na dzień dzisiejszy stosujemy je na prawdę sporadycznie, po prostu syn jest na tyle duży, że idziemy od razu do kranu, nie robi w pieluchy, ale w samochodzie jak gdzieś jedziemy lubię mieć chusteczki, bo są bardzo wygodne. Wybrałam duże opakowanie, bo aż 100sztuk no i zachęcił mnie oczywiście napisać ,,naturals". Nie czytałam składu, bo niestety jeszcze nie jestem obeznana dobrze, jednak w domu, kiedy przysiadłam do komputera, pomyślałam, że to dobry moment, aby się trochę doszkolić. Wzięłam cały skład i zaczęłam przekopywać internet. 


Poniżej przedstawiam Wam skład:  

(w większości informacji pochodzi kosmopedia.org) polecam bardzo serdecznie, to na prawdę świetnie skonstruowana strona dla takich jak ja czyli totalnych laików. 


Aqua - woda
Glycerin - gliceryna, substancja nawilżająca (organiczny związek chemiczny z grupy cukroli; najprostszy trwały alkohol trójwodorotlenowy)
Allantoin - substancja aktywna, występuje w korzeniach niektórych roślin np. fasola, soja. Działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia, wspomaga procesy regeneracji i odbudowy naskórka, stymuluje proces gojenia się ran. Działa silnie nawilżająco, przez co wywołuje uczucie gładkości na skórze.
Aloe Barbadensis Leaf Juice - sok z liści aloesu, jego zadaniem jest nawilżać, wygładzać, zmiękczać skórę, przyspieszać proces gojenia się ran, ma również właściwości bakterjobiójcze.
Coco-Glucoside - niejonowy środek powierzchniowo-czynny, może być używany jako środek pianotwórczy, odżywka lub emulgator. Jest chętnie stosowany w produktach organicznych, ponieważ jest zdrowszy dla skóry, bezpieczny dla środowiska i całkowicie biodegradowalny.
Glyceryl Oleaste - Niejonowa substancja powierzchniowo czynna. Nierozpuszczalna w wodzie. Stabilna w kwaśnym pH, niestabilna w silnie alkalicznym. Kompatybilna z twardą wodą, zawierającą głównie jony wapnia i magnezu. Emolient tzw. tłusty - stosowany w formie nierozcieńczonej może powodować powstawanie zaskórników.
Tetrasodium Glutamate Diacetate - składnik chelatujący i antyoksydant pochodzenia roślinnego.
Parfum - zapach
Citric Acid - substancja należy do alfahydroksykwasów (AHA) wykazuje działanie keratolityczne, czyli złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę.
Sodium Benzoate - Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem).
Potassium Sorbate - Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed wtórnym zakażeniem mikroorganizmami które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np. nabierając krem palcem).
Phenoxyethanol - Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 1,0%.

Osobiście najbardziej nie podoba mi się w składzie Phenoxyethanol to związek z grupy alkoholi, uważam, że tego typu substancje konserwujące w produktach dla dzieci powinny być daleko omijane.
Mnie osobiście urzekł zapach chusteczek, są cudowne, a że jestem totalną maniaczką zapachów, to zwracam na to uwagę,ale ja jestem dorosła - to ogromna różnica, dla dziecka to nie jest istotne, najważniejsze jest na prawdę naturalność produktu.
Od zawsze używałam chusteczek nawilżanych, lubię wygodę i nie będę jej sobie odbierała, żyjemy w czasach, które nam ułatwiają. Ale kurcze ! no skład nie powala mnie i szkoda, że brakuje mu do idealności. Gdyby trochę zmodyfikować, to chętnie bym te chusteczki kupowała.
Ogromny plus to otwarcie, które również jest bardzo wygodne.
Oprócz tego zainteresowało mnie oznaczenie, które informuje nas o tym, że opakowanie należy wyrzucić do śmieci, obok jest znak ,,07 other", które oznacza "inne tworzywa". W tej grupie znajdują się plastiki, które nie powinny być wykorzystywane w produkcji opakowań na żywność. Może się w nich bowiem znajdować niebezpieczny dla naszego zdrowia bisfenol A, czyli BPA (chyba, że mają oznaczenie "BPA free"). Substancję tę uważa się za jeden z czynników zwiększających ryzyko wystąpienia niektórych schorzeń układu nerwowego i hormonalnego, w tym choroby Alzheimera czy depresji. (info ze strony ugotuj.to)
Na opakowaniu sa również takie informacje jak:
  • Nie zawierają alkoholu, parabenów i mydła. Hypoalergiczne. Testowane dermatologicznie. 
  • Skuteczność działania potwierdzone w badaniach aplikacyjnych. 
  • Produkt posiada pozytywną opinię Insytutu Matki i Dziedzka nr OP-ZF/591/K-8/17
Od kiedy jestem bardziej świadoma, na prawdę doszukuję się wszystkiego w tym co kupuje. Duży minus, że jeszcze nie pamiętam oznaczeń i w sklepie biorę na czuja, co potem wychodzi mi jak widzicie bokiem.
Chusteczki wykorzystam, ale czy ponownie kupię ?

PODSUMOWUJĄC

PLUSY:
  • piękny zapach,
  • duże opakowanie,
  • wygodne otwarcie, które gwarantuje, że chusteczki nie wyschną,
  • w składzie kilka naturalnych substancji
  • delikatne i łagodzące dzięki aloesowi.
MINUSY:
  • w składzie kilka bardzo nie fajnych substancji,
  • opakowanie, które jest zwykłym śmieciem, które będzie rozkładało się latami. 
Zostawiam Was z refleksją na temat chusteczek i pamiętajcie wybór należy tylko do Was.

Produkt nie jest sponsorowany

1 komentarz: