wtorek, 23 kwietnia 2019

REMEK MARZYCIEL - RECENZJA KSIĄŻKI ANNE CRAUSAZ


Remek to ślimak, najstarsze dziecko Lucyny i Wirgiliusza, Remek to typowy marzyciel, który chciałby być kimś innym, ale również myśli o lepszym życiu, w którym byłby ślimakiem bez muszli, pokręconym wężem, stonogą, baranem, smokiem, żyrafą, muchomorem, kosmitą, gumą do żucia, czy truskawką, jak sami widzicie tych marzeń i pomysłów ma pełną głowę.


Książka jest bardzo oryginalna, posiada duże, o podstawowych kolorach ilustracje, idealne dla dzieci już w wieku 2 lata +. Dzięki tej książce dziecko zmusi swoją głowę do kreatywnego myślenia.
Najpiękniejsze to marzenia i historia tego, że nie ma nic złego, aby je mieć, wręcz przeciwnie, to przepiękne mieć marzenia, wyobrażać siebie jako ktoś inny i być gdzieś indziej, marzenia są piękne, motywują, inspirują i często napędzają nas do działania, dlatego, tak bardzo ważne jest, by zaszczepić w dzieciach chęć do tego, by mieć marzenia, bo one nas motywują.
Otóż dochodząc do meritum, nie ma nic złego w tym, że Remek jest ślimakiem, i to ważne dla nas, by często zaakceptować naszą sytuację, pokochać samych siebie, dać samym sobie szansę.
Książka inspiruje, daje możliwość rozmowy z dzieckiem o miłości, przyjaźni, marzeniach i to w jaki sposób się rodzimy.
Dlatego polecam tą książeczkę bardzo serdecznie.

Tekst: Anne Crausaz
Przekład: Anna Nowacka-Devillard
Ilustracje: Anne Crausaz
Liczba stron: 48
Rodzaj: concept book, książka dla dzieci
Oprawa twarda
ISBN 978-83-947309-0-1
Data premiery: 07.05.2017
Wiek: 2+3+4+


1 komentarz:

  1. Jaka interesująca grafika. Taka inna. Podoba mnie się.

    Zapraszam do mnie nowy wpis. Pozdrawiam cieplutko :)

    OdpowiedzUsuń