czwartek, 11 kwietnia 2019

DZIAŁKA DZIADKA DZIAŁKOWICZA - KATARZYNA BOGUCKA


Dla wszystkich miłośników działkowiczów mam coś bardzo przyjemnego. Niektórzy mieszkają w domu, mają swoje ogrody i warzywniaki, niektórzy też mieszkają w mieście, ale w miastach i w okolicach jest wiele działek, na których dziadkowie uprawiają swoje ogródki. Mój dziadek również taką działkę ma, mam najlepsze wspomnienia z dzieciństwa spędzanego czasu wraz z babcią i dziadkiem na ich działce. Nie znam osoby, która miałaby więcej miłości do ziemi i do jej upraw jak mój dziadek, uwierzcie mi, ma swoje lata, a na działce jest wręcz idealnie.Książka, którą chciałabym Wam przedstawić to Działka Dziadka Działkowicza, opowiada o prawdziwym życiu miast, które sponiewierane jest przez spaliny i cały smog, dlatego jest niesamowity dziadek, który ma swoje miejsce na ziemi i ma piękną działkę, na której chętnie pomagają inni członkowie rodziny. Opowiada o domku, który się tam znajduje o grządkach ich uprawach i całym uroku warzyw i owoców, które się tam znajdują.Przyznam Wam, że z uśmiechem na twarzy czytałam książkę swojemu synowi, wspomnienia wróciły, kiedy chodziło się na truskawki, a babcia specjalnie co roku siała mi strączki, które uwielbiam.

Teraz, kiedy sama mam szczęście i mieszkam na wsi, a wciąż planujemy swój ogródek z mężem, by móc robić przetwory z własnych warzyw i owoców jestem bardzo szczęśliwa. Móc patrzeć jak wszystko rośnie, a ziemia rodzi co roku na nowo.


W książce podoba mi się również, że znajduje się wiele przydatnych informacji, jak m.in. jak suszyć zioła, morele, jak wekować, a nawet jak zrobić przecież pomidorowy do makaronu czy pizzy. Znajdziecie w książce przepis na powidła śliwkowe bez cukru, sok z malin, jak mrozić owoce i warzywa. A więc przyznam się Wam, że książka jest nie tylko dla dzieci, ale ja osobiście z niej nie raz skorzystam i już nie raz zaglądałam.
Otrzymałam ją w ramach współpracy od Wydawnictwa Widnokrąg w grudniu 2018 roku, niestety z przyczyn osobistych mój stary blog został usunięty, więc chwalę się Wam tutaj, bo uważam, że to co wspaniałe musi być pokazywane światu.Takie książki są świetne, można je bardzo mądrze wykorzystać w wychowywaniu małego człowieka, który chłonie świat jak gąbka. Dlatego musisz mieć tą książkę, zabierz ją ze sobą na spacer, albo na działkę do dziadka i pokaż te wszystkie cuda, które się tam znajdują.

Tekst: Katarzyna Bogucka
Ilustracje: Katarzyna Bogucka

Wymiary: 22 x 22 cm
Liczba stron: 52
Rodzaj: książka dla dzieci z przepisami
Oprawa twarda
ISBN 978-83-942952-9-5
Data premiery: 06.07.2015
Wiek: 3+ 4+ 5+Ocena książki 10/10

Wydanie książki ,,Działka dziadka działkowicza" zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

5 komentarzy:

 1. Wygląda super, u nas akurat dziadzio działkowicz ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas również mój dziadek i dopiero ja zaczynam wdrażać się w to wszystko :)

   Usuń
 2. Chciałabym mieć własny ogród lub działkę, ale na razie zadowalam się plonami rodzicow i teściów ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Siostrzenicy by się spodobała :D
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń